معماری،آموزش معماری،معماری ایران،معماری اصفهان،معماری یزد،معماری آثار مشهور دنیا،مقاله معماری،جزوه معماری،پایان نامه معماری،معماری آسان،قبولی در رشته معماری،نقشه کشی،آموزش نقشه کشی،دانلود نرم افزار معماری،عکس معماری،بنایی،گالری معماری،طراحی معماری

7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

۷ سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول ۱

دسته بندی : معماری ایران تاریخ : شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

اگر مایل به تجربه سرعت جنون آوری هستید که تا پیش از این تنها در بازی های ریسینگ مثل NFS به آن دست یافته بودید به پول فراوان و صبر زیاد نیاز دارید. خودروهای سوپراسپرت کنونی حاصل نبوغ و طمع بشریت برای دستیابی به غیرممکن ها هستند. بی هیچ شکی خودروهای مخصوص فرمول ۱ به شدت سریع و قدرتمند هستند، پس چه مواردی آن ها را از سوپر اسپرت ها متمایز می کند؟

maxresdefault 15 800x450 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

تصویری از بازی NFS Payback

سوپراسپرت های امروزی راحتی، کاربرد و امکانات رفاهی بسیار بیشتری را در اختیار صاحبان خود قرار می دهند اما فاقد مانورپذیری و شتاب بالای خودروهای فرمول ۱ هستند. خودرو های فرمول ۱ کنونی تنها به زمانی در حدود ۲ ثانیه برای دستیابی به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون نیاز دارند؛ و برعکس. هر سانتی متر مربع فیبر کربن بکار رفته در این خودروها و حتی کوچکترین پیچ ها و اتصالات به منظور دستیابی به بهترین عملکرد ممکن طراحی شده و شکل می گیرند.

williams fw38 41 800x450 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

خودروی فرمول ۱ ویلیامز FW38

این خودروهای مسابقه ای برای دست یابی به Downforce بالا، حداکثر سرعت را فدا می کنند. ممکن است با یک بوگاتی ویرون در مسیر مستقیم به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسید اما خودروهای فرمول ۱ می توانند با ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت به راحتی از پیچ ها عبور کنند؛ امری که هر سوپراسپرتی از انجام آن عاجز است.

جالب است بدانید رکورد بالاترین سرعت ثبت شده در مسابقات فرمول ۱ مربوط به رقابت جایزه بزرگ مکزیک در سال ۲۰۱۶ و خودروی FW38 تیم ویلیامز مرسدس بنز با ۳۷۲ کیلومتر بر ساعت است. در ادامه به ترتیب، به معرفی ۷ سوپر اسپرت سریع تر از اتومبیل های فرمول ۱ می پردازیم.

۱- مک لارن F1؛ ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت

Screenshot 2016 03 24 14.06.372 w500 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

اولین خودروی جاده ای مک لارن به لطف پرفرمنس جادویی خود به سرعت تبدیل به گل سرسبد خودروهای سوپراسپرت دهه ۹۰ میلادی شد. این ابر خودرو امروزه بسیار با ارزش بوده و جزء محبوب ترین خودروهای کلکسیونی به حساب می رود.

F1 در سال ۱۹۹۲ میلادی معرفی شد و با استفاده از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶٫۱ لیتری تولید شده توسط ب ام و توانست به سرعت ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد و به این ترتیب سریع ترین خودروی دنیا با پیشرانه تنفس طبیعی زاده شد. یکی از ویژگی های جذاب این خودرو نحوه قرارگیری راننده در وسط کابین است.

۲- بوگاتی ویرون؛ سرعت ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت

2006 bugatti veyron 164 road test review car and driver photo 9031 s original w500 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

کمپانی بوگاتی در سال ۲۰۰۵، تحت مدیریت فولکس واگن، یکی از تاثیرگذار ترین خودروهای صنعت اتومبیل سازی با نام ویرون را تولید و معرفی کرد. پیشرانه‌ی ۱۶ سلیندر ۸ لیتری این خودرو با کمک ۴ توربو شارژر ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کرد و ویرون را قادر می ساخت تا در عرض ۲٫۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت ۴۰۹ کیلومتر بر ساعت برسد.

نسخه استاندارد ویرون با برچسب قیمت فراتر از ۱ میلیون دلار از گران قیمت ترین خودروهای جهان محسوب می شود.

۳- آلتیمیت آئرو؛ ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت

SSC Ultimate Aero TT   1 w500 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

شرکت سوپر اسپرت سازی آمریکای شمالی یا SSC با مدل آئرو خود رکورد سریع ترین خودروی جاده ای را در کتاب گینس و در سال ۲۰۰۷ از آن خود کرد. البته در سال ۲۰۱۰ بوگاتی با معرفی خودروی ویرون سوپر اسپرت دوباره تاج پادشاهی را بر سر خودش نهاد.

این سوپر اسپرت موتور وسط به کمک پیشرانه ۶٫۴ لیتری ۸ سیلندر خود ۱۱۸۳ اسب بخار را به محور عقب انتقال می داد. اگر فکر می کنید این امر ترسناک است پس باید اضافه کنم که به دلیل کاهش وزن هرچه بیشتر، آلتیمیت آئرو فاقد هرگونه سیستم کنترل لغزش و ترمز ABS بود. محصول بعدی این کمپانی با نام تواتارا (Tuatara) در دست توسعه قرار دارد.

۴- بوگاتی شیرون؛ ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت

Bugatti Chiron Gear Patrol Slide 01 1940x1300 w500 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

بر خلاف تصور قبلی بوگاتی شیرون جایی در صدر این فهرست ندارد. البته فعلاً! بوگاتی ادعا می کند آخرین محصولش قادر به دستیابی به سرعتی فراتر از ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت است اما نبود تایر های مناسب که توان تحمل فشار و حرارت تولیدی توسط این سوپراسپرت را در سرعت های بالا داشته باشند دست بوگاتی و شیرون را تنگ تر از هر زمان دیگری کرده اند.

شیرون با ۱۴۷۹ اسب بخار قدرت به هیچ عنوان خودروی ضعیفی نیست. از طرفی انتظار می رود بوگاتی با معرفی نسخه ای قوی تر از شیرون، درست مانند نسخه سوپر اسپرت ویرون، بتواند چشمه ای از هنر خود را به رخ رقبا بکشد.

۵- بوگاتی ویرون سوپراسپرت؛ ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت

bugatti veyron 8 w500 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

این نسخه ارتقا یافته از ویرون در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و همچنان سریع ترین محصول تولیدی بوگاتی نام دارد. سوپراسپرت با ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتون متر گشتاور بیشتر، بسیار قوی تر از نسخه ابتدایی ویرون بوده و بدنه تماماً ساخته شده از فیبر کربن، آن را سبک تر از ویرون می کند.

ویرون سوپراسپرت در حالت عادی، برای محافظت از تایرها، از محدود کننده سرعت بهره می برد. بنابراین به طور معمول دستیابی به رکورد ۴۳۰٫۹۸ کیلومتر بر ساعت برای این ابر خودرو غیرممکن است. همین مورد سبب شد تا شک و شبهاتی در مورد اعتبار این رکورد پدید آید؛ اما مدتی بعد کارشناسان گینس مهر تایید دیگری بر این رکورد زدند و خیال هواداران این برند را راحت کردند.

۶- هنسی ونوم GT؛ ۴۳۵ کیلومتر بر ساعت

Hennessey 8 w500 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

هنسی ونوم جی تی در سال ۲۰۱۱ توسط هنسی پرفورمنس انجنیرینگ تولید و معرفی شد. با استفاده از پیشرانه ۷٫۰ LSX شورولت و شاسی ساخته شده توسط کمپانی انگلیسی لوتوس، این هیولای آمریکایی قادر است تا در ۱۳٫۶۳ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یافته و از این حیث در کتاب رکورد های گینس دارای رکورد باشد.

در فوریه سال ۲۰۱۴ با ثبت رکورد حداکثر سرعت ۴۳۵ کیلومتر بر ساعت، هنسی ونوم جی تی موجب شگفتی صنعت خودروسازی شد. اما به دلیل سخته شدن تنها ۱۳ دستگاه از این خودرو، رکورد فوق در گینس ثبت نشد.

۷- کونیگ زگ آگرا RS؛ ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت

2017 koenigsegg agera rs 1mw upgrade 2 w500 - 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول 1

در زمان نوشتار این مقاله کونیگ زگ آگرا RS با ثبت رکورد حداکثر سرعت ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت رسماً سریع ترین خودروی جهان است. پیشرانه ۵ لیتری ۸ سیلندر این خودرو دارای قدرت فوق العاده ۱۱۶۰ اسب بخار بوده که در صورت سفارش پکیج باتری ۱۰۰۰ کیلوواتی این خروجی به ۱۳۴۱ اسب بخار افزایش می کند.

این سوپراسپرت شگفت انگیز قادر است تا تنها در ۳۶٫۵ ثانیه از ۰ به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرده و سپس به طور کامل توقف کند.

The post 7 سوپر اسپرت سریع تر از خودروهای فرمول ۱ appeared first on دیجیاتو.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.