معماری،آموزش معماری،معماری ایران،معماری اصفهان،معماری یزد،معماری آثار مشهور دنیا،مقاله معماری،جزوه معماری،پایان نامه معماری،معماری آسان،قبولی در رشته معماری،نقشه کشی،آموزش نقشه کشی،دانلود نرم افزار معماری،عکس معماری،بنایی،گالری معماری،طراحی معماری

جزئیات طرح ترافیک خبرنگاران اعلام شد

جزئیات طرح ترافیک خبرنگاران اعلام شد

دسته بندی : معماری ایران تاریخ : یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: تاکنون ۴۸۰۰ نفر تقاضای طرح ترافیک خبرنگاری کرده‌اند که تاکنون بخشی از آنها مورد تأیید قرار گرفته‌ است.

به گزارش فارس، علی پیرحسینلو در نشست خبری که امروز درباره طرح ترافیک خبرنگاران برگزار شد، اظهار داشت: بررسی مدارک خبرنگاران برای تأیید طرح ترافیک از ۱۰ روز پیش به محض اینکه کمیسیون حمل‌ونقل اعلام کرد، آغاز شد و فرایند طرح خبرنگاران تا به امروز ادامه داشته است.

وی افزود: تاکنون ۴۸۰۰ نفر تقاضای دریافت طرح خبرنگاری را داشتند که مدارک‌شان ثبت شده است که از این تعداد ۴۰۰ تقاضا ناقص بوده و یا ربطی به حوزه کار خبری نداشته است.

مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: ۲۱۰۰ یا ۲۲۰۰ تقاضا امسال ثبت شده بود که در سال‌های قبل طرح ترافیک نداشتند و نزدیک به نیمی از تقاضاها برای اولین‌بار در سال ۹۷ تقاضای طرح ترافیک داشتند.

‌پیرحسینلو گفت: امسال تأیید مدارک خبرنگاران برخلاف سال‌های قبل که تنها اکتفا به کارت خبرنگاری می‌کردند انجام نشد بلکه متقاضیان باید معرفی‌نامه و مشخصات لازم را برای دریافت طرح خبرنگاری داشته باشند.

وی ادامه داد: کسانی که بیمه خبرنگاری و یا بیمه ارشاد نیز نداشتند در صورتی که ۱۰ اثر منتشر شده را با نام خود در سامانه اضافه و یا ایمیل می‌کردند برای بررسی نهایی به معاونت حمل‌ونقل و ترافیک معرفی می‌شدند.

مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: شهرداری صلاحیت خبرنگاران را تأیید نمی‌کند بلکه تنها براساس مدارکی که ارائه می‌کنند بررسی‌های لازم را انجام خواهد داد و قطعاً اینطور نیست که شهرداری صلاحیت‌ خبرنگاران را احراز کند.

پیرحسینلو افزود: کسانی نیز که در این طرح ترافیک تأیید نشدند کسانی بودند که یا ثبت‌نام نکرده و یا نقص مدرک داشته که فرصت جبران در این خصوص وجود دارد.

وی بیان داشت: افرادی که فکر می‌کنند باید مدارک جدید آنها مورد بررسی قرار بگیرد درخواست تجدیدنظر بدهند تا مدارک آنها مجدداً بررسی شود.

مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: ما به بعضی از رسانه‌ها نامه زدیم که براساس لیستی که به آنها معرفی شده است اولویت‌بندی لازم را ارائه دهند و براساس سهمیه ارائه شده نسبت به معرفی افراد حائز شرایط اقدام کنند.

پیرحسینلو گفت: از مجموعه کسانی که تأیید شده‌اند به آنها پیام رفته به غیر از ۱۰۰ نفر ولی معیار تأیید پیامک نیست و باید در سایت و سامانه تأیید آنها مشخص شده باشد.

وی با اشاره به اینکه هیچ تقاضای وجود نداشته که نقص فنی داشته باشد و ما قبول کرده باشیم.

مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ‌مجوزهای طرح ترافیک دو دسته روزانه و سالانه هستند که از روزانه‌ها هیچ هزینه اولیه‌ای دریافت نمی‌شود و تنها باید هزینه ورود به طرح ترافیک را پرداخت کنند ولی افرادی که مجوز سالانه دریافت می‌کنند ۱۰۰ هزار تومان باید در ابتدای ثبت‌نام پرداخت کنند و مبلغی نیز براساس نیاز کارت شهروندی خود را شارژ کنند.

پیرحسینلو ادامه داد: اگر میزان شارژ کارت شهروندی صفر شود تردد در آن روز بدون مجوز تلقی خواهد شد و آن خودرو جریمه می‌شود. ولی تا اول خرداد مهلت دارند که اگر برای اولین‌بار در محدوده تردد داشته‌اند کارت شهروندی خود را شارژ کنند.

وی تأکید کرد: تمام کسانی که در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کنند باید عوارض سالیانه خودرو را پرداخت کرده باشند و در غیر این صورت جریمه می‌شوند.

مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: افرادی که سهمیه آنها تأیید شده است دیگر نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر الکترونیک شهر را ندارند.

پیرحسینلو خاطرنشان کرد: سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران از شش هزار به دو هزار رسیده است که بنابراین برای توزیع آن با محدودیت‌هایی مواجه هستیم ولی تمام تلاش خود را می‌کنیم به خبرنگاران واقعی این طرح تعلق بگیرد و اولویت‌بندی ما نیز براساس رتبه‌بندی ارشاد و دیگر موارد است.

نوشته جزئیات طرح ترافیک خبرنگاران اعلام شد اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 3
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.