معماری،آموزش معماری،معماری ایران،معماری اصفهان،معماری یزد،معماری آثار مشهور دنیا،مقاله معماری،جزوه معماری،پایان نامه معماری،معماری آسان،قبولی در رشته معماری،نقشه کشی،آموزش نقشه کشی،دانلود نرم افزار معماری،عکس معماری،بنایی،گالری معماری،طراحی معماری

چرا سونی از بازار موبایل خارج نمی شود؟ آن ها به شبکه مخابراتی 5G امیدوارند

مدت زیادی است که ابرهای سیاه بر سر سونی موبایل می بارند و قصد ندارند به جای دیگری کوچ کنند. همانطور که دیشب در ترنجی با هم خواندیم، سونی موبایل در جهت سوددهی بیشتر کوچک تر خواهد شد و چون این مرتبه اولی نیست که چنین احتمالی برای سونی موبایل مطرح می شود، خیلی شوکه کننده نبود اما چیزی از ناراحت کننده بودن این خبر کم نمی کند. امروز اما سوالی که پیش می آید این است که چرا چرا سونی از بازار موبایل خارج نمی شود؟ در پاسخ باید گفت گویا آن ها به شبکه مخابراتی ۵G امیدوارند! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

اجازه بدهید نگاهی به عقب تر داشته باشیم، جایی که ۳ ماه پیش وقتی کازو هیرایی هنوز مدیر عامل سونی بود در ترنجی خواندیم کازو هیرایی تایید کرد که موبایل های سونی اینجا هستند که باقی بمانند اما آینده از آن موبایل ها نیست! دلیل اما از نظر وی به این گونه بود:

دلیلی که ما این کار را انجام می دهیم این نیست که فکر می کنیم تلفن های همراه هوشمند، آینده هستند؛ بلکه ما مجبوریم دستگاه هایی متصل به فضای ارتباطی داشته باشیم. اگر ما از این فضا دور باشیم نمی توانیم در تغییر الگو بعدی نقشی داشته باشیم.

این درباره موبایل های هوشمند امروزی نیست، این بیشتر درباره نگاه کردن به فرای موبایل های هوشمند است – به چیزی که ما در حال انجام آن هستیم – و می خواهیم بازیگری در این فضا باشیم، در حالت ایده آل رهبر آن باشیم. به این دلیل راهبردی من می خواهم مطمئن شوم که ما باقی خواهیم ماند نه به خودی خود در بازار موبایل های هوشمند، بلکه در کسب و کار فضای ارتباطی

به این صورت حدودا می توان دریافت که شرکت سونی مادر با وجود سودده بودن تلاش دارد تا سونی موبایل را سرپا نگاه دارد که به هدف ماورای آن برسد نه اینکه لزوما تمام دید آن ها روی سود مالی باشد. قطعا اگر سود مالی نباشد هیچ کسب و کاری سرپا نخواهد ماند اما اگر از سویی دیگر تامین شوید، می توانید به رویاهای خود به شکل جدی تری فکر کنید.

امروز اما آقای Hiroki Totoki که سمت مدیر ارشد مالی سونی را دارد گفته است:

من می خواهم چند چیز در مورد اهمیت فن آوری بی سیم ۵G در زمینه استراتژی ما برای کسب و کار در زمینه گوشی های هوشمند پیش رو را بگویم. با فعال کردن ارتباطات با سرعت بالا، اتصال به زمان کم و اتصال همزمان، ۵G، که انتظار می رود در آینده تجاری سازی شود، یک فن آوری است که ما در آن پتانسیل بسیار بالایی می بینیم، زیرا می تواند تمام دستگاه های قابل حمل را به Cloud (پردازش یا ذخیره سازی ابری) متصل کند.

به منظور استفاده کامل از این تکنولوژی پیشرفته، ما باید توانایی و قابلیت تحقیق بنیادی داخلی (درون شرکتی) خود را برای ایجاد برنامه های مرتبط حفظ کنیم. با ادامه کار بر روی ۵G در کسب و کار گوشی های هوشمند ما، ما در حال تلاش برای توسعه فن آوری ۵G به عنوان یک بستر است که می تواند در سراسر گروه سونی استفاده می شود.

پس آنطور که مشخص است، سونی موبایل در نقش فراهم آورده یک زیرساخت برای سونی عمل می کند که آن ها به اطلاعات حاصل از آن نیازمندند. نظر شما چیست؟ آیا ارایه ۵G واقعا می تواند اینقدر در کسب و کار سونی تفاوت ایجاد کند؟ در حال حاضر اگر نگاهی به نمودار های زیر داشته باشید می بینید که فروش سونی موبایل از سال ۲۰۱۰ نیز کمتر شده است، سال هایی که واقعا این شرکت حرف زیادی در بازار نداشت!

میزان فروش سونی در هفت سال اخیر

میزان فروش سونی در هفت سال اخیر

میزان فروش سونی در سال 2017

میزان فروش سونی در سال ۲۰۱۷

فکر می کنید سونی موبایل در آینده به چه سمتی پیش می رود؟ آیا می تواند به سال های رویایی (البته برای خود سونی) ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بازگردد؟ نظر خود را با ما در ترنجی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 3
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.