معماری،آموزش معماری،معماری ایران،معماری اصفهان،معماری یزد،معماری آثار مشهور دنیا،مقاله معماری،جزوه معماری،پایان نامه معماری،معماری آسان،قبولی در رشته معماری،نقشه کشی،آموزش نقشه کشی،دانلود نرم افزار معماری،عکس معماری،بنایی،گالری معماری،طراحی معماری

سینماداران پنج درصد عوارض فروش بلیت ندهند، غیرقانونی است

بانی فیلم– گروه سینمای ایران: با وجود موافقت معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور درباره لغو پنج درصد عوارض مورد مطالبه شهرداری ها بابت فروش بلیت سینماها، گویا همچنان در بی خبری برخی از صاحبان سینما، این عوارض در حال پرداخت است.
مسئله ای که مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای را بر آن داشته تا با اطلاع رسانی در این باره از تکرار آن جلوگیری کند.به گزارش بانی فیلم، محمدرضا فرجی در نامه ای که ۲۶ فروردین امسال برای ادارات کل ارشاد در استانهای کشور نوشته، با اشاره به ماده ۵۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، مطالبه و پرداخت پنج درصد عوارض فروش بلیت در سینماها را با توجه به نامه چهارم بهمن سال گذشته معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی غیرقانونی داشته است. تذکری که بی تردید نشان از مطالبه و پرداخت این پنج درصد در برخی از استانها دارد.
در این باره جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران نیز که شماری از اعضایش سینمادار نیز هستند، دو مورد را به این قشر متذکر شده است؛ یکی اینکه از سینماداران خواسته شده تا درصورتی که عوارضی پرداخت کرده اند فیش های پرداختی را به کار گروه تعیین شده ارائه دهند و دوم در صورت عدم پرداخت عوارض، نسبت به تسویه و استرداد وجه آن با دفاتر پخش مربوط اقدام کنند.
معافیت سالن های سینما از پرداخت پنج درصد مالیات سالهاست مورد انتقاد سینماداران قرار دارد. اواسط زمستان سال گذشته نیز انجمن سینماداران در نامه ای به شهردار تهران خواهان اجرایی شدن این معافیت شده و آنرا در کنار ریزش تماشاگران و هزینه های سرسام آور نگهداری سینماها، بار مضاعفی روی دوش صاحبان سالن های سینمایی داشته بود.
البته هنوز مشخص نیست سینماهایی که به دلیل فقر مالی تغییر کاربری می دهند و همچنان از سوی شهرداری مبالغ بالایی بابت تجاری بودن به عنوان مالیات پرداخت می کنند، از پرداخت آن مبرا شده اند یا خیر

نوشته سینماداران پنج درصد عوارض فروش بلیت ندهند، غیرقانونی است اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 3
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.