معماری،آموزش معماری،معماری ایران،معماری اصفهان،معماری یزد،معماری آثار مشهور دنیا،مقاله معماری،جزوه معماری،پایان نامه معماری،معماری آسان،قبولی در رشته معماری،نقشه کشی،آموزش نقشه کشی،دانلود نرم افزار معماری،عکس معماری،بنایی،گالری معماری،طراحی معماری

راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟

قابلیت کراس پلتفرم فورتنایت این امکان را به کاربران موبایل، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، مک و پی سی می دهد تا با یکدیگر به انجام بازی و فارغ از هر گونه پلتفرمی که دارند بپردازند. در این مطلب نگاهی به آموزش همین بخش انداخته ایم؛ چگونه می توانید کراس پلی را فعال کرد؟ اگر شما هم جزو چهل میلیون بازیکن فورتنایت هستید و می خواهید با دوستان تان در دیر پلتفرم ها به انجام بازی بپردازید، با ما همراه باشید.

در حالت کراس پلی، سیستم مچ میکینگ چگونه کار می کند؟

Fortnite Epic Friends list console 3.4 w600 - راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟

اولین نکته در ارتباط سیستم مچ میکینگ (Matchmaking – پیدا کردن بازیکن برای انجام بازی) این است؛ بسته به پلتفرمی که بازی را انجام می دهید، تفاوت هایی وجود دارد. تا پیش از انتشار آپدیت ۳٫۴ برای موبایل، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان تنها بازیکن هایی که در یک پلتفرم بازی می کردند می توانستند هم تیمی باشند و بقیه نقش حریف را داشتند.

بنابراین اگر پلی استیشن ۴ داشتید نمی توانستید با کسی که پی سی دارد در یک تیم قرار بگیرید و فقط با کاربرانی که دارای کنسول سونی بودند هم تیمی می شدید. اما بروزرسانی ۳٫۴ همه چیز را تغییر داد. اکنون گزینه Party Finder که در منوی اصلی حضور دارد، این امکان را فراهم می کند تا با دوستان تان در پلتفرم های دیگر بازی کنید.

البته اگرچه در نسخه رایانه های شخصی می توانید با بازیکن های پلی استیشن ۴، اکس باکس وان با موبایل هم تیمی شوید اما روی این پلتفرم و در حالت Solo mode (انجام بازی به صورت تک نفره) خبری از قابلیت کراس پلی نیست و حریف های شما کاربران پی سی هستند. احتمالا به خاطر حضور موس و کیبورد اپیک گیمز این تصمیم را گرفته است.

اکانت خود را به اکانت اپیک گیمز وصل کنید

فارغ از اینکه روی چه پلتفرمی بازی را انجام می دهید، برای استفاده از قابلیت کراس پلی و تجربه بازی با بازیکن های دیگر پلتفرم ها نیازمند اکانت اپیک گیمز هستید. برای ساخت اکانت کافیست به سایت رسمی توسعه دهنده بروید و یک حساب کاربری بسازید. سپس می توانید از اینجا فورتنایت را به حساب های کاربری پلی استیشن و ایکس باکس لینک کنید.

کافیست روی آیکون آدمک در بالا، سمت راست صفحه کلیک کرده و پلتفرمی که با آن بازی را انجام می دهید انتخاب نمایید. البته لینک کردن اکانت یک کار اختیاری است. اگر علاقه ای به کراس پلی ندارید، احتیاجی به آن نیست.

با این حال تنها مزیت لینک کردن اکانت اصلی به اپیک گیمز، استفاده از قابلیت کراس پلی نبوده و تمام پیشرفت هایی که به دست آورده اید روی اکانت لحاظ می شود. بنابراین در هر پلتفرمی که بازی کنید، همچنان همه چیز را همانند آیتم ها دارید.

دوستان تان را طریق اکانت اپیک گیمز اضافه کنید

Fortnite Party Finder w600 - راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟

یکی دیگر از مزایای لینک کردن به اکانت اپیک گیمز همینجا خودش را نشان می دهد؛ در هر پلتفرمی که هستید لیست دوست تان تنها محدود به همان پلتفرم است اما از طریق اکانت اپیک گیمز، این دیوار می شکند و دوستانی که دارید هم در تمام پلتفرم ها در دسترس قرار می گیرند.

بعد از اینکه اکانت را به حساب کاربری اپیک گیمز لینک کردید، باید دوستان کراس پلتفرم خود را با راه های زیر به آن اضافه کنید:

  • پی سی یا مک؛ از طریق لانچر اپیک گیمز (Epic Games Launcher) یا درون خود بازی
  • موبایل؛ از درون خود بازی
  • کنسول ها؛ به لطف آپدیت ۳٫۴، از منوی اصلی می توانید دوستان را اضافه، حذف یا مدیریت کنید

چگونه دوستان را بیابیم؟

با بروزرسانی ۳٫۴ فورتنایت، استفاده از گزینه Party Finder در منوی اصلی این امکان را فراهم کرده تا دوستان تان را روی دیگر پلتفرم ها بیابید. جدا از اینکه می توانید برای بقیه دعوت نامه فرستاده، خودتان دعوت نامه بگیرید و بازیکن را اضافه یا حذف کنید. البته برای تمام این کارها نیازمند نام اکانت اپیک گیمز دوستان تان یا ایمیل های آن ها هستید.

از فیسبوک و گوگل هم کمک بگیرید

Fortnite mobile w600 - راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟

همانگونه که بالاتر گفتیم اگر آپدیت ۳٫۴ فورتنایت را نصب کرده باشید می توانید از گزینه Party Finder دوستان اپیک گیمزی خود را در دیگر پلتفرم ها جستجو نمایید. اما روی موبایل جدا از این کار، قابلیتی فراهم شده تا دوستان تان در فیسبوک، پلی استیشن ۴، ایکس باکس لایو، گوگل یا کسانی که اکانت اپیک گیمز دارند را هم پیدا کنید.

چه پلتفرم هایی از کراس پلی پشتیبانی می کنند؟

یک خبر بد داریم و یک خبر خوب: تمام پلتفرم های کنونی فورتنایت با قابلیت کراس پلی سازگار هستند اما به خاطر لجبازی های سونی، کاربران ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ نمی توانند با یکدیگر بازی کنند و در حالت کراس پلی فقط با بازیکن های پی سی، مک یا موبایل بازی می کنند.

fortnite cross platform w600 - راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟

حالت کراس پلی فورتنایت روی پی سی و مک

اول از همه چیز برای اینکه فورتنایت را روی این پلتفرم ها بازی کنید، باید لانچر اپیک گیمز را دانلود نمایید. همان جا هم به اکانت اپیک گیمز متصل می شوید. در پی سی و مک، هر کسی که در پارتی کراس پلتفرم حضور داشته باشد در مسابقه حاضر خواهد شد. مگر آنکه Solo mode را برای انجام بازی انتخاب کرده باشید. در این صورت تنها با بازیکن های پی سی و مک مبارزه می کنید.

حالت کراس پلی فورتنایت روی پلی استیشن ۴

Fortnite PS4 privacy cross play w600 - راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟

اگر پلی استیشن ۴ دارید، برای بازی با بازیکن های دیگر پلتفرم ها (به غیر از ایکس باکس وان) مراحل زیر را بروید:

۱ – اکانت اپیک گیمزتان را به حساب کاربری پلی استیشن نتوورک لینک کنید. برای این کار به اینجا بروید.

۲ – کسانی که می خواهید با آن ها بازی کنید را از طریق اپیک گیمز لانچر مک یا پی سی، موبایل یا از طریق منوی اصلی خود پلی استیشن ۴ به اکانت اپیک گیمز اضافه نمایید.

۳ – تنظیمات شخصی فورتنایت را روی حالت Public (عمومی) یا Friends (دوستان) بگذارید.

۴ – یکی از حالت های Duos (دو نفره) یا Squad (تیمی) را برگزینید.

۵ – دوستان تان در دیگر پلتفرم ها می توانند به شما بپیوندند.

حالت کراس پلی فورتنایت روی ایکس باکس وان

اگر ایکس باکس وان دارید، برای بازی با بازیکن های دیگر پلتفرم ها (به غیر از ایکس باکس وان) مراحل زیر را بروید:

۱ – اکانت اپیک گیمزتان را به حساب کاربری ایکس باکس لایو لینک کنید. برای این کار به اینجا بروید.

۲ – کسانی که می خواهید با آن ها بازی کنید را از طریق اپیک گیمز لانچر مک یا پی سی، موبایل یا از طریق منوی اصلی خود ایکس باکس وان به اکانت اپیک گیمز اضافه نمایید.

۳ – تنظیمات شخصی فورتنایت را روی حالت Public (عمومی) یا Friends (دوستان) بگذارید.

۴ – یکی از حالت های Duos (دو نفره) یا Squad (تیمی) را برگزینید.

۵ – دوستان تان در دیگر پلتفرم ها می توانند به شما بپیوندند.

اگر روی موبایل، پی سی یا مک هستید و می خواهید با یک دوست ایکس باکس وانی این کار را انجام دهید او باید همین مراحل را طی کنید.

The post راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.