معماری،آموزش معماری،معماری ایران،معماری اصفهان،معماری یزد،معماری آثار مشهور دنیا،مقاله معماری،جزوه معماری،پایان نامه معماری،معماری آسان،قبولی در رشته معماری،نقشه کشی،آموزش نقشه کشی،دانلود نرم افزار معماری،عکس معماری،بنایی،گالری معماری،طراحی معماری

سازمان مدیریت بحران آمریکا برای سقوط ایستگاه فضایی تیانگونگ-1 چه برنامه ای دارد؟

همان طور که می دانید، ایستگاه فضایی تیانگونگ-۱ متعلق به کشور چین به زودی وارد جو زمین شده و در محل نامعلومی با سطح برخورد خواهد کرد. اگرچه احتمال آسیب دیدن انسان ها بر اثر این واقعه حتی از برنده شدن بلیت بخت آزمایی یا کشته شدن به واسطه برخورد رعد و برق هم کمتر است، اما باز هم نهادهای مختلف تمام ماجرا را زیر نظر گرفته اند.

کنسرسیومی متشکل از ۱۳ نهاد مختلف از جمله ناسا، ورود مجدد این فضاپیما به جو زمین را تحت نظر دارند. در حال حاضر زمان برخورد بین ۳۰ مارس تا ۲ آوریل (۱۰ الی ۱۳ فروردین) و در فاصله بین ۴۳ درجه شمالی تا ۴۳ درجه جنوبی پیش بینی شده که محدوده بسیار بزرگی را در بر می گیرد (بخش سبز رنگ در نقشه زیر):

Tiangong1 ReentryArea - سازمان مدیریت بحران آمریکا برای سقوط ایستگاه فضایی تیانگونگ-1 چه برنامه ای دارد؟

با این حال اگر بقایای این ایستگاه فضایی شهرهای آمریکایی را هدف بگیرد، سازمان مدیریت بحران فدرال (FEMA) تمهیدات لازم را برای اخطار به شهروندان اتخاذ کرده است. زمانی که مراکز محلی FEMA از وضعیت نهایی تیانگونگ-۱ اطلاع یابند، سیستم هشدار عمومی یکپارچه را برای آگاه ساختن مردم به کار می گیرند.

البته شاید هشدار دادن به شهروندان هم نتیجه ای در پی نداشته باشد. حتی پس از ورود ایستگاه فضایی هم بقایای آن پراکنده شده و محدوده ای با وسعت چند صد کیلومتر را پوشش می دهند. از طرفی اعلام خطر می تواند استرس عمومی را به وجود آورد و مشکلات جدیدی را ایجاد کند. بعضی کارشناسان معتقدند فقط باید به مردم اطلاع رسانی شود تا از دست زدن به بقایای تیانگونگ-۱ خودداری کنند، چون ممکن است به سوخت خورنده هیدرازین آغشته باشند.

Tiangong1 Radar 1 - سازمان مدیریت بحران آمریکا برای سقوط ایستگاه فضایی تیانگونگ-1 چه برنامه ای دارد؟

نیروی هوایی آمریکا هم با دقت کامل وضعیت را ارزیابی می کند تا در صورت نیاز وارد عمل شود. آنها در سال ۲۰۰۸ ماهواره سرگردان USA-193 را در زمان ورود به جو زمین با شلیک موشک متلاشی کردند.

علی رغم اینکه ایران هم در منطقه سقوط احتمالی این فضاپیما قرار دارد، بعید به نظر می رسد نهادهای مسئول در جریان ماوقع باشند، چه برسد به اینکه تمهیداتی را برای جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی یا حداقل اطلاع رسانی به شهروندان اندیشیده باشند. با این حال، شاید سقوط تیانگونگ-۱ نخستین مرگ ثبت شده در تاریخ بشر بر اثر اصابت اجرام فضایی را رقم بزند.

The post سازمان مدیریت بحران آمریکا برای سقوط ایستگاه فضایی تیانگونگ-۱ چه برنامه ای دارد؟ appeared first on دیجیاتو.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.