معماری،آموزش معماری،معماری ایران،معماری اصفهان،معماری یزد،معماری آثار مشهور دنیا،مقاله معماری،جزوه معماری،پایان نامه معماری،معماری آسان،قبولی در رشته معماری،نقشه کشی،آموزش نقشه کشی،دانلود نرم افزار معماری،عکس معماری،بنایی،گالری معماری،طراحی معماری

ذکری برای پیدا کردن راه درست در زندگی

ذکری برای پیدا کردن راه درست در زندگی

دسته بندی : معماری ایران تاریخ : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

پیدا کردن راه درست در زندگی , دوران و شرایط سختی شده است،زندگی های امروزی چون دریای طوفان زده ای در انتظار بلعیدن و به دام انداختن آدم ها شده است،و در این تلاطم ها همه ما نیازمند راه نجاتی هستیم.

همین امواجی که خود را به هر دری می زند برای بلعیدن،آدمی را دچار تردید و سردرگمی می کند و خوب به تناسب سختی مسیر،پیدا کردن مسیر و راه صحیح هم سخت تر شده و آدمی بیشتر به خطا می رود.

در این میان پیدا کردن یک نسخه،یک راه حل و یک دستور العمل برای نجات ضرورت شدیدی پیدا می کندو چه بهتر آنکه این نسخه از جانب کسانی باشدکه به سر منشأ وحی و نور وصل هستند؛ اهل بیتی که خود چراغ راه و نجات دهنده انسان ها هستن.

پیدا کردن راه درست در زندگی با این ذکر

در این باره امام صادق علیه السلام می فرماید:هرگاه راه و مسیر خود را گم کردی پس بانگ برآور:ای اباصالح یا ای صالح- خداوند رحمتش را بر تو فرود آورد!-راه رابه ما نشان ده: بن أبی حمزه ، عن أبی بصیر ،عن أبی عبد الله علیه السلام قال :“إذا ضللت عن الطریق فناد” یا صالح – أو یا أبا صالح – أرشدونا إلى طریق یرحمکم الله ”

بله نسخه ی اصلی در دستان دلسوزتر از پدر و مادری استکه همیشه در زندگی همراهمان هستند؛بله در دستان مهدی صاحب الزمان علیه السلام است …او که بر اوضاع و احوال همه ی ما آگاه است ؛در روایت آمده است که ؛ اعمال و رفتار ما بر امام (علیه السلام) عرضه می شود.۲ وقتی امام اعمال ما را می بیند،از اعمال خوب و شایسته خوش حال می شودو خدای ناکرده اگر گناهی از سوی ما سر زده باشد ناراحت می شود.

پیدا کردن راه درست در زندگی چگونه ممکن است؟

یقین بدانید که در حوادث و مشکلات تنها نیستید،اگر هم به ظاهر کسی اطرافتان نیست، خیالتان راحت باشدکه پدری مهربان و دلسوز همچون کوه پشتتان است،برای گرفتاری هایتان دعا می کند.

ذکری برای پیدا کردن راه درست در زندگی

ذکری برای پیدا کردن راه درست در زندگی

«عبدالله بن زیات» به امام رضا (علیه السلام) عرضه می کند:برای حل مشکلات من و خانواده ام دعا کنید. به او فرمود:تو گمان می کنی دعا ننموده ام؟سپس درحالی که عبدالله بن زیات از این گفته ی امام متعجب شده بود فرمود:اعمال شما از خداوند متعال و ائمه (علیهم السلام) مخفی نیست.

امام زمان (علیه السلام) نیز همانند جدش امام رضا (علیه السلام) مهربان استو برای حل مشکلات شیعه دعا می کند؛ به ویژه در زمان ما که منتظران،پناهی غیر از او ندارند. تنها کافی است باور کنیم که او هرگز ما را فراموش نکرده استو اگر مشکلی وجود دارد که از آن رنج می بریم، چه بسا صبر بر آن،بستر رسیدن به خیر فراوان و موقعیت بهتری باشدو یا حکمتی در آن باشد که خدا می داند و ما از آن بی خبریم.

او آن قدر مهربان است که غم را برای هیچ یک از منتظران ظهورش نمی پسندد،بنابراین آن قدر به فکر ما هست که همیشه برای حل مشکلات ما دعا و تلاش کندتا به لطف و خواست خدا از شدت آن ها کاسته شود.

با این اوصاف و ارتباطی که امام زمان علیه السلام با شیعیان دارند،آیا ما برای کم شدن فاصله ی خویش با او و مشکلاتیکه از طرف ما برای او به وجود می آید تلاش می کنیم؟

این تلاش کجای زندگی هایمان قرار دارد و چه تأثیراتی داشته است؟

نوشته ذکری برای پیدا کردن راه درست در زندگی اولین بار در پونک پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.